Nastavení cookies
Hotovo Přijmout vše

Barva diamantů

Barva diamantů je jedna z nejdůležitějších vlastností, protože barva diamantu přitahuje lidské oko více, než cokoliv jiného. U nás ve zlatnické dílně k výrobě šperků používáme diamanty v barevném rozlišení od D,E,F,G,H,

Je známo, že bílé světlo je kombinace barev od červené přes oranžovou, žlutou, zelenou, až po fialovou a tyto barvy jsou různě absorbovány v různých diamantech.

Ve Zlatnickém domě nabízíme různé barvy diamantů. Brilianty černé, brilianty modré, brilianty růžové a brilianty žluté. V nalezištích se vyskytují, růžové diamanty, červené diamanty, zelené diamanty, modré diamantyčerné diamanty. Nejvzácnější barvy jsou červené diamanty a růžové diamanty.

Barva diamantu záleží na množství a povaze stopových prvků, které jsou součástí v diamantu. Převážná většina diamantů se vyskytuje v nažloutlé barvě, tyto diamanty jsou nejméně hodnotné a patří v barevnosti diamantů do skupiny horších. Naopak bílé diamanty jsou nejoblíbenější a také nejprodávanější drahokamy ve Zlatnickém domě i na světě. Například černé diamanty nejsou nijak zvlášť vzácné, většinou mají mnoho inkluzí. Barevné diamanty nazýváme Fancy colors (fantazijní barvy). Pokud jsou barvy přírodních diamantů sité, jsou nesmírně vzácné. Ceny takovýchto diamantů se pohybují i od několika milonů korun za 1ct.

Barvy se rozdělují podle názvů:

 • Jager
 • River
 • Top Wesselton
 • Wesselton
 • Top Crystal
 • Crystal
 • Top Cape
 • Cape
 • Light Yellow
 • Yellow

Většina těchto názvů je odvozena od starých jmen diamantových dolů. V našem online zlatnictví s diamanty si můžete vybrat z největší nabídky diamantů na světě, a to díky propojení Zlatnického domu s diamantovou celosvětovou burzou.

Posuzování barvy diamantů

Barvu diamantů  posuzuje náš odborník s 20ti letou praxí Martin Praum a majitel Zlatnického domu v gemologické dílně vizuálně pod mikroskopem a za pomoci speciální lampy, kdy diamant je hodnocen na bílém papíru. Ve Zlatnickém domě posuzujeme a hodnotíme diamanty podle kvalitní vzorové sady diamantů mezinárodně certifikované sady kamenů CIBJO, což je nejpoužívanější a nejpřesnější technika zjištění správné barvy diamantů. Aby nedocházelo k záměně barevnosti diamantů, vytváříme si identifikační kartu každého posuzovaného diamantu. V zásadě používáme 4 druhy určování barvy diamantů:

 1. Kaleta diamantu směrem vzhůru
 2. Kaleta diamantu směrem dolů
 3. Pavilon kolmo na fasety
 4. Pozorování oblasti rundisty diamantu

Dnes se na trhu vyskytují uměle upravené barvy diamantů. A to díky obrovské poptávce po barevných diamantech. V případě pochybnosti o barvě a původu diamantů je lepší obrátit se na Zlatnický dům, který spolupracuje s vědecko gemologickým ústavem, který disponuje odpovídajíícími přístroji pro identifikaci přírodního, nebo upraveného diamantu. Za svou praxi jsem se osobně setkal s velkým množstvím uměle vyrobených diamantů. Dnes již umělé diamanty nabízí mnoho úspěšných e-shopů s diamanty, jako například Eppi Já osobně i ve Zlatnickém domě dáváme primárně přednost přírodním diamantům nad uměle vyrobenými v laboratoři. V našem e-shopu naleznete  veškeré diamanty pouze přírodní.

Nabídka diamantů

 

Mohlo by Vás také zajímat: 

Nabídka safírů

Provozováno na systému Ebenit - Tvorba webu a eshopu.
STATUS_IS__APP_RUNNING