Nastavení cookies
Hotovo Přijmout vše

Cejlonský Royal blue sapphire

Nejžádanější a také nejvzácnější modré safíry do šperků, nebo jako investiční jsou Cejlonské. Jejich modrá barva patří mezi ty nejkrásnější na světě. Je to dáno přítomností železa, chromu, titanu a dalších. Nikde na světě totiž nenajdete stejnou kombinaci stopových prvků chemie jako právě v safírech. Množství titanu, které se v nich nachází vytváří takzvaný asterismus, neboly hvězdu a tak nalezené neupravené, nebo nezahřívané Safíry ze Srí lanky mají královskou barvu s vysokou hodnotou.

Asi nejznámější královský (Royal blue) modrý Safír je princezny Kate Middleton, nebo také Cejlonský Royal blue sapphire, který se proslavil na krku herečky Kate Winsletové ve filmu Titanik. Také další známé osobnosti si oblíbily tento vzácný modrý kámen.

Kate Middleton s prstenem se safírem

Kate Winsletová ve filmu Titanic 

Jennifer Aniston

Penélope Cruz

Největší nalezený Modrý korund - Safír je Star Sapphire, nalezen v Cejlonu a vážící přes 300 Kg. Jedná se o korund safíru nevyčíslitelné hodnoty. Cejlonský Safír si zachovává svou cenu po staletí. Cejlonský modrý drahokam má nadprůměrné roční zhodnocení vložených prostředků 7,24% až 11,1%. Je tedy vynikající ochranou před inflací, zcela bezpečným způsobem investování a poskytuje 100% likviditu po celém světě.

 

error : ebenit_author
STATUS_IS__APP_RUNNING