Nastavení cookies
Hotovo Přijmout vše

Cejlonský Royal blue sapphire

Ty nejžádanější a zároveň nejvzácnější modré safíry vhodné do šperků nebo jako investice jsou pocházející z Cejlonu. Jejich modrá barva patří k nejkrásnějším na světě, což je dáno obsahem železa, chromu, titanu a dalších prvků. Unikátní kombinace stopových prvků v chemickém složení safírů nenajdete nikde jinde na světě. Přítomnost titanu v nich vytváří efekt zvaný asterismus nebo hvězda, a proto neupravené nebo nezahřívané safíry ze Srí Lanky mají vzácnou královskou modrou barvu s vysokou cenou.

Asi nejznámější královský (Royal blue) modrý Safír je princezny Kate Middleton, nebo také Cejlonský Royal blue sapphire, který se proslavil na krku herečky Kate Winsletové ve filmu Titanik. Také další známé osobnosti si oblíbily tento vzácný modrý kámen.

Kate Middleton s prstenem se safírem

Kate Winsletová ve filmu Titanic 

Jennifer Aniston

Penélope Cruz

Největší nalezený Modrý korund - Safír je Star Sapphire, nalezen v Cejlonu a vážící přes 300 Kg. Jedná se o korund safíru nevyčíslitelné hodnoty. Cejlonský Safír si zachovává svou cenu po staletí. Cejlonský modrý drahokam má nadprůměrné roční zhodnocení vložených prostředků 7,24% až 11,1%. Je tedy vynikající ochranou před inflací, zcela bezpečným způsobem investování a poskytuje 100% likviditu po celém světě.

 

Provozováno na systému Ebenit - Tvorba webu a eshopu.
STATUS_IS__APP_RUNNING