Nastavení cookies
Hotovo Přijmout vše

Jak se vyrábí šperk - Získejte svůj šperk i vy

Zlatnická dílna FOX store se specializuje na zakázkovou výrobu šperků.

Proces výroby je náročný podle toho, o jaký šperk a materiál se jedná.

Návrh

Můžete za námi přijít s návrhem nebo s nápadem, naše designérka váš šperk ztvární, abychom mohli společně vyladit každý detail. Jakmile je návrh hotov, můžeme se pustit do dalšího kroku - výběr materiálu.

Materiály

Materiál ovlivňuje nejen vzhled, ale především vlastnosti. Pokud šperk chcete ke každodennímu nošení, doporučujeme úpravy, které jej budou chránit před oděrkami a jiným poškozením. Např. rhodiování zvýší odolnost povrchu šperku a zároveň přidá krásnou bílou barvu. Vybrat si můžete standardně ze zlata, stříbra a platiny, vyrábíme však i šperky z wolframu. Výjimkou nejsou ani ocelové šperky, tyto však zákazníci chtějí s vlastním designem zřídka. Další variantou je osazení drahými kameny. Zirkony jsou pro zdobení šperku poměrně běžné, FOX vám však nabídne širokou škálu diamantů s briliantovým brusem. Výhodou diamantu je skutečnost, že se jedná o originální kameny.

 

 

Model šperku

 

Model šperku se vyrábí zpravidla ze stříbra, které je měkké a tudíž tvárné pro další úpravy. Používají se také skleněné krystaly či zirkony. Model šperku slouží k tomu, aby se získal správný tvar, zjistila se jeho praktičnost a dal se ohodnotit z vizuálního hlediska. Teprve na modelu šperku poznáme, jak jej přizpůsobit k dokonalosti.

Výroba šperku

Vznik šperku je následně proces, který trvá v závislosti na náročnosti. Zlatník pečlivě vyrobí kovový základ šperku, který následně tvaruje, přizpůsobuje a opracovává. Není to však tak jednoduché, jak to vypadá. Práce s kovem vyžaduje přesné nástroje, zlatnickou lupu, tavící pec a další nezbytné přístroje pro zpracování kovu.

Fasování kamenů

Když je tělo šperku hotové, připraví se vhodné drahé kameny. Kámen může na šperk být nalepen, mnohem efektivnější je však tzv. fasování - vsazení. Lepení má menší odolnost vůči mechanickým vlivům a současně je nezbytná přítomnost speciálního lepidla. Vsazený kámen však drží mechanicky, vytvarováním kovu a k jeho vyjmutí je tak potřeba skutečně hrubé síly.

Výsledek

Po vsazení drahých kamenů následují finální úpravy, jako je broušení, leštění a čištění. Výsledek pak stojí opravdu za to!

Provozováno na systému Ebenit - Tvorba webu a eshopu.
STATUS_IS__APP_RUNNING