Nastavení cookies
Hotovo Přijmout vše

Jak správně vybrat drahokam do šperků

Který drahokam ve šperku je téměř bezcenný?

Drahokamů máme velkou řadu a nacházejí se po celém světě, jak tedy vybrat správný šperk se vzácným drahokamem a nenechat se ošidit?

Safíry

Kvalitní modrý safír se hodnotí především podle barvy a čistoty. Vzácné modré safíry ve špercích jsou označené královskou barvou Royal Blue a nebo chrpově modrou barvou Cornflower Blue. Příliš světle modré a příliš tmavě modré safíry nejsou kvalitní. Pokud jsou v safíru větší kusy vrostlice chromu, které mají hnědé zbarvení, safíry jsou méně vzácné oproti safírům bez tmavých inkluzí.

Nabídka safírů

Rubíny

Vzácné rubíny ve šperku musí mít rudou barvu holubí krve. Nesmí být matné, takzvaně slepé. Příliš světlé rubíny a matné jsou méně cenné.

Smaragdy

U smaragdů se jedná o stejné pravidla. Kvalitní drahokamy musí mít především gemologický certifikát. Čím větší drahokam je tím rychleji stoupá jeho hodnota a cena.

Diamanty

Diamanty musí být čisté a bílé. Nažloutlé diamanty jsou méně cenné. Diamanty s tmavými inkluzemi ztrácí svou hodnotu.

Nabídka diamantů

Pokud si pořizujete drahokam, nebo diamant zkontrolujte si kámen pod klenotnickou lupou. Čím je diamant, nebo drahokam čistší bez inkluzí tím je vzácnější. Chcete posoudit, nebo poptat drahokam, diamant. Kontaktujte specialistu praum@zlatnickydum.cz

Mohlo by vás také zajímat:

Výroba šperků Výroba investičních šperků

 

Provozováno na systému Ebenit - Tvorba webu a eshopu.
STATUS_IS__APP_RUNNING