Nastavení cookies
Hotovo Přijmout vše

Brus diamantu

Nebroušené diamanty nenaznačují žádné unikátní optické vlastnosti a mnoho z vás by jim ve Zlatnickém domě nevěnovalo větší pozornost. Proto jen vybroušený  diamant briliant svou čistotou a třpytem předčí všechny ostatní drahé kameny a po staletí fascinuje lidstvo.

 

 

Dokonalost diamantu nespočívá pouze v přirozeně krásné barvě kamene, což je první vlastnost, kterou si u nás ve zlatnictví s diamanty okamžitě všimnete, ale rovněž v jeho vynikajících optických vlastnostech, a to především ve vysokém indexu lomu světla a barevnosti diamantů.

Briliantový brus diamantu zaujímá nejdominantnější postavení na trhu. Ve Zlatnickém domě je kulatý briliantový brus diamantu nejprodávanější. A právě proto se používá tento název briliant, jedná se pouze o jeden jediný tento briliantový brus diamantu. Proto neoznačujte jiný tvar diamantu názvem briliant. Briliant je pouze jeden a to ten, s briliantovým brusem.

Pokud vám ve zlatnictví - Zlatnický dům ukážu diamant v dokonalé optické harmonii, uvidíte briliant v nejvyšší stupni brilance. Nejvyšší brilance doplňující se kombinace třpytu, refrakce světla, totálního odrazu a jiskření jsou výsledkem briliantového brusu. Pokud nás klient ve Zlatnictví požádá o vybroušení diamantu do briliantového tvaru - brusu. Briliantový brus používáme přesně dle vypočítaného úhlu a plochy pro broušení:

  1. Na koruně 8 tabulkových facet
  2. 8 hlavních facet koruny
  3. 16 rundistových facet koruny
  4. 8 hlavních facet pavilonu
  5. 16 rundistových facet pavilonu

Pokud ve zlatnictví hodnotíme brus diamantu, nejprve se zaměřujeme na prvním dojem, kdy krása a brilance diamantu jsou výhradně hodnoceny na základě osobního názoru hodnotitele. Poté se ve Zlatnickém domě zaměřujeme na proporce brusu, kde se soustředíme na přesnost úhlů diamantových ploch.

Posuzování diamantových brusů:

  1. Very Good ( používá Zlatnický dům pro investice )
  2. Good ( používáme k výrobě šperků )
  3. Medium
  4. Poor

Při broušení surového diamantu je ztráta přírodního briliantu až 50 %, než brusič docílí briliantového brusu. Ve Zlatnickém domě vám necháme vybrousit váš neopracovaný diamant do vyrobeného šperku.

Mohlo by vás také zajímat:

Barva diamantů Nabídka diamantů Kontakt

Provozováno na systému Ebenit - Tvorba webu a eshopu.
STATUS_IS__APP_RUNNING